Zabiegi antynikotynowe:

Informacje ogólne

Z dużym powodzeniem i sukcesem dajemy wolność nałogowcom. Wykonujemy terapie mające na celu usuwanie głodu nikotynowego i alkoholowego. Zabiegi są bezbolesne i bezpieczne.

Skuteczność metody jest imponująca, ponieważ ok.90% osób po jednej terapii nie odczuwa potrzeby palenia, natomiast z nałogiem alkoholowym walczymy przez 3-4 terapie. Przeciwwskazaniem poddaniu się terapii jest ciąża i rozrusznik serca.

Przebieg

Przed przystąpieniem do zabiegu należy zapalić papierosa, który umieszczony zostaje w elektrodzie kubkowej zintegrowanej z aparatem Bicom. Osoba poddawana terapii podłączana jest również do urządzenia poprzez elektrody. Po włączeniu odpowiedniego programu , w organizmie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w  przeciągu 2-12 godzin. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i może spowodować niepożądane reakcje, np. biegunkę, wymioty. Nie zaleca się stosowania środków wspomagających zawierających nikotynę ( gumy, plastry ).

Najwyraźniej brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano. Czas trwania zabiegu to tylko 15min. Skuteczność metody jest bardzo imponująca. Po jednym zabiegu ok. 90% ludzi nie pali (bezterminowo). Pozostałe ok.10% to osoby, u których nastąpiła redukcja głodu nikotynowego. Wówczas wskazane jest skorzystać z jeszcze jednej wizyty. Rzeczą bardzo istotną dla palaczy jest fakt, że nie ma znaczenia staż palenia i ilość wypalonych papierosów.
W ciągu najbliższych dni pozostaje opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, w czym niewątpliwie pomaga uczciwe wyzbycie się papierosów z bezpośredniego otoczenia.

Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros w przyszłości – choć nie smakuje, powoduje „wpisanie” głodu na nowo. Najczęściej równa się to z powrotem do nałogu. W tej sytuacji należy zabieg powtórzyć. Druga funkcja jaka zachodzi w organizmie, to detoksykacja, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn. Proces ich usuwania zachodzi przez skórę, nerki i jelita.
Wciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces ich wydalania. Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększoną senność i potliwość. Zalecane są również częstsze kąpiele. Zabieg jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny!

Prosimy pamiętać, że bez odrobiny woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu.